Akvaparky a kúpaliská

Hoci v Salamandre nájdete kvalitné wellness a v lete sa môžete kúpať aj v našom tajchu, k letu určite patria aj radovánky vo vode. Našťastie, v blízkom aj vo vzdialenejšom okolí Salamandry je viacero kúpalísk aj akvaparkov, kde sa môžete s deťmi dosýta vyšantiť.

Termálne kúpalisko Sklené Teplice

Sklené Teplice ležia na úpätí Štiavnických vrchov v nadmorskej výške 400 m, v prekrásnej, idylickej lesnatej doline, ktorou preteká potok Teplá. Termálna voda v kúpalisku patrí k mierne mineralizovaným vodám s obsahom magnézia a kalcia, takže okrem príjemnej teploty pri kúpaní robíte aj niečo pre svoje zdravie.

Vzdialenosť z hotela: 20 km, cca 30 min.

Vodný raj Vyhne

Neďaleko od Salamandry nájdete vodný svet, ktorý si môžete užívať tak v lete, ako v zime. Pripravte sa na tobogany, plavecký aj detský bazén, vírivky a v zime aj na vnútorný výplavový bazén s vodou teplou 36 °C. Okrem toho sa môžete tešiť na parné sauny a na bohaté wellness.

Vzdialenosť z hotela: 17 km, cca 25 min.

Margita-Ilona

Rekreačný areál Margita-Ilona je ako stvorený pre rodiny s deťmi, ktoré tam nájdu množstvo toboganov aj detský bazénik, plavcov zase poteší plnohodnotný plavecký bazén. Zaujímavosťou bazéna je pozvoľný, tzv. plážový vstup, takže svoju ideálnu hĺbku si nájde každý plavec aj neplavec.

Vzdialenosť z hotela: 58 km, cca 50 min.

Kupko Strehová

Na juhu stredného Slovenska medzi mestami Lučenec a Veľký Krtíš leží wellness rezort AQUATERMAL, ktorého súčasťou je aj Kupko Strehová. Nájdete tam 5 bazénov s termálnou vodou, vírivkami aj s rôznymi atrakciami, viacero detských ihrísk, kde sa deti zabavia, kým im trochu vyschnú plavky, a športoviská, kde si môžete zmerať sily v priateľských zápasoch.

Vzdialenosť z hotela: 90 km, cca 90 min.

Kúpalisko Dudinka

Dudinka je víla, ktorej Dudince vďačia za liečivú vodu. Vraj premenila miestny prameň na liečivý a zachránila tak život synovi rímskeho vojvodcu. Preto sú v Dudinciach kúpele a zhruba 300 m od liečebných domov sa nachádza letné termálne kúpalisko. Hostia môžu využívať rekreačný bazén, bazén s vodnými atrakciami, detský bazén a minerálny bazén s liečivou vodou.

Vzdialenosť z hotela: 55 km, cca 60 min.

Aqualand Banská Bystrica

Rozľahlé vodné plochy na kúpanie (22 000 m2) aj na zábavu (6 000 m2), plochy na ležanie a na oddych (25 000 m2), taký je Aqualand Banská Bystrica, kde si naozaj každý nájde niečo pre seba . Vo vodnom zábavnom parku (1 000 m2) nájdete vodné trampolíny, lezecké steny a veľa ďalšieho. Okrem toho je tu aj inline asfaltový okruh dlhý 900 m na korčuľovanie a na beh, detský zábavný park – s autíčkami, so štvorkolkami, s plavidlami na batérie a s detským aquazorbingom. V areáli tiež nájdete množstvo šmykľaviek a tobogany, ihriská na plážový volejbal, futbal, stolný tenis, minigolf, bedminton, bowling, vodné bicykle a člny a, samozrejme, bazény.

Vzdialenosť z hotela: 52 km, cca 50 min.