Atrakcie

Škola v múzeu

Pre všetkých nadšencov histórie a prírody je tu zaujímavý projekt Slovenského banského múzea v Banskej Štiavnici s názvom Škola v múzeu. Deti môžu na vlastnej koži vyskúšať rôzne aktivity spojené s baníctvom, aby si vedeli lepšie predstaviť život v minulosti.

Vzdialenosť z hotela: 10 km, cca 20 min.

Dielnička v Kammerhofe

Po celé leto si malé aj veľké deti môžu precvičiť kreativitu a zručnosti v dielničke na Kammerhofskej ulici v Banskej Štiavnici. Vyskúšať si budú môcť maľovanie na hodváb, prácu s hlinou, batikovanie či kaligrafiu, ale aj praktickejšie zručnosti, akými sú pečenie chleba, drôtovanie, pletenie košíkov či ryžovanie zlata. O nové zážitky a o nezabudnuteľné okamihy nebude núdza.

Vzdialenosť z hotela: 10 km, cca 15 min.

Prírodný park AVES

Sokoliarsky areál a mini ZOO Štiavnické Bane. Svetový unikát spod Sitna, kde sa okrem vzdelávania učí samostatný predmet sokoliarstvo a chov koní. V mesiacoch júl / august, Vás žiaci tejto školy prevedú netradičnými záhradami, ukážu Vám ako prebieha starostlivosť o zvieratká, dozviete sa niečo o AVES terapii a predvedú sokoliarske vystúpenie. Najlepšie na tom je, že nemusíte nikam cestovať, je to len za kopcom. Stačí sa vyviezť lanovkou a za pár minút sa ocitnete v prírodnom raji.

Vzdialenosť z hotela: vývoz lanovkou – 10 min. / 30-40 min. chôdze od Hornej stanice

Baňa Starovšechsvätých

V minulosti sa tu začala ťažba zlatej a striebornej rudy. Na vybratých podzemných úsekoch môžu návštevníci okúsiť atmosféru banského prostredia. Vystavené sú tu aj trofeje miestneho zlatokopeckého klubu. Návšteva je možná len v skupinách a je nutná rezervácia vopred. Turistom ponúka historickú a banícku klopačku, sedem kostolov a internetový chodník.

Vzdialenosť z hotela: 2,9 km, 5 min. autom, 40 min. chôdze

Urban games – Banská Štiavnica

Potulky v malebných uličkách Banskou Štiavnicou si môžete spestriť zaujímavými hrami, ktoré preveria Vaše vedomosti a spoluprácu. Vychutnáte si krásne výhľady a dozviete sa zaujímavé fakty a legendy o miestach na trase. V prípade, že turistiku máte za sebou, oddýchnuť si môžete pri mystery dinner, ktorá preverí Vaše mozgové závity. Na vlastnej koži si vyskúšate aké je to byť detektívom, vášnivou herečkou, či športovým talentom. Výborná možnosť je spojenie hry s večerou, či obedom.

Vzdialenosť z hotela: 10,5 km, 17 min. autom

Zveropark

Existuje miesto, kde je príroda a láska k nej ešte stále na prvom mieste. Navštívte Zveropark a objavíte presne také miesto – a omnoho viac. Zurčiaci vodopád, jazero plné rýb, lúku ako stvorenú na piknik – aby sme vymenovali pár na začiatok. Tam rýchlo zabudnete na každodenný zhon aj na všetky mobily a tablety a zažijete nádherný pocit spätosti s prírodou.

Vzdialenosť z hotela: 20 km, cca 25 min.

Krištálový kameňolom – Geoclub Šobov

Je to kameňolom s aktívnou ťažobnou činnosťou kremeňa na technické účely. Časť kameňolomu je sprístupnená pre mineralogické exkurzie, zážitkové vyučovanie a adrenalínové športy. Technický priestor, pôvodne pre ťažkú banskú techniku je určený pre poučenie a zábavu, vybavený multimediálnymi prostriedkami s filmami o geologickej historií Europy, Slovenska a o pôvodnom štiavnickom stratovulkáne. Vo svojom programe pre návštevníkov umožňujeme navštíviť bane, získať zberom vlastné kryštály minerálu kremeňa – unikátneho holubníkového tvaru, prípadne iných zaujímavých minerálov.

Vzdialenosť z hotela: 8,9 km, 15 min.