Zoznam opatrení

Vážení hostia,

s ohľadom k otvoreniu hotela Salamandra, by sme Vás radi informovali o aktuálnom prevádzkovom poriadku, vzhľadom k aktuálnym opatreniam a nariadeniam kompetentných orgánov počas nasledovných dní. Spolu s teamom Salamandra sme pre Vás, našich hostí, hľadali najlepšie riešenia ako Vám poskytnúť pohodlie a všetky služby s ohľadom na Vaše zdravie a bezpečnosť. V rámci opatrení sa Vám budeme snažiť dopriať pokojný a bezstarostný pobyt v hotelovej bubline pre Vás a Vašu rodinku v komfortnej izbe podľa Vášho výberu so zvýšenou pozornosťou na hygienické štandardy. Každá izba je pred príchodom hostí ošetrená germicídnym žiaričom, samozrejmosťou je dôkladná dezinfekcia priestorov izieb a apartmánov.

Od 19.01.2022 hotel Salamandra prechádza do režimu OP+:

osoby kompletne zaočkované, ktoré dostali posilňujúcu dávku vakcíny, ide teda o osoby: o najmenej 14 dní po druhej dávke vakcíny dvojdávkovej schémy plus booster dávka o najmenej 21 dní po prvej dávke vakcíny jednodávkovej vakcíny plus booster dávka

osoby kompletne zaočkované (2. dávka dvojdávkovej schémy, 1. dávka jednodávkovej schémy), ktoré majú negatívny výsledok RT-PCR alebo LAMP testu nie starší ako 72 hodín alebo antigénového testu nie starší ako 48 hodín

kompletne zaočkované (2. dávka dvojdávkovej schémy, 1. dávka jednodávkovej schémy) osoby do 18 rokov a 2 mesiacov veku (teda bez posilňujúcej dávky aj bez testu)

kompletne zaočkované (2. dávka dvojdávkovej schémy, 1. dávka jednodávkovej schémy) osoby, ktoré prekonali COVID-19 pred nie viac ako 180 dňami

osoba, ktorá má kontraindikáciu očkovania proti ochoreniu COVID-19 podľa  odborného usmernenia Ministerstva zdravotníctva SR a zároveň je schopná sa preukázať o certifikátom o výnimke z očkovania podľa odborného usmernenia MZ SR, ktorý je v prílohe vyhlášky a o negatívnym výsledkom RT-PCR alebo LAMP testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín od odberu alebo antigénového testu nie starším ako 48 hodín od odberu

osoby od 6 do 12 rokov a 2 mesiacov veku, ktoré majú negatívny výsledok RT-PCR alebo LAMP testu nie starší ako 72 hodín alebo antigénového testu nie starší ako 48 hodín

osoby do 6 rokov veku bez testu

V spoločných priestoroch Vás dôrazne žiadame o prekrytie horných dýchacích ciest

Stravovanie je možné v priestoroch hotelovej reštaurácie – (za jedným stolom môžu sedieť len osoby z jednej domácnosti). Reštaurácia aj bar sú Vám zároveň k dispozícii po celý deň formou a la carte menu. Wellness centrum je možné využiť plnej prevádzke – v cene pobytu máte zahrnutý vstup do bazénu, víriviek a sáun. Taktiež je možné rezervovať si masáže alebo iné procedúry ponúkané v našom wellness centre. K dispozícii je Vám samozrejme okolitá príroda s lyžiarskym strediskom Salamandra rezort, lanovka, klzisko a požičovňa výstroje so servisom.

Tím Salamandra resort

 

Vitajte v hoteli Salamandra

Hlboko v srdci Štiavnických vrchov, ďaleko od veľkomesta, no stále dosť blízko na pohodlný príjazd, nájdete hotel Salamandra. Krásy prírody sa tam spájajú s bohatým dedičstvom našich predkov a s kvalitnými službami.

Hotel Salamandra je priam stvorený na pobyty pre rodiny s deťmi, ktoré si od nás odnesú tie najkrajšie spomienky. Detstvo, to je objavovanie a zažívanie niečoho nového, a náš hotel aj blízke okolie sú na to ako stvorené. Deti tu môžu zažiť svoje prvé lesné bicyklovanie, uloviť svoju prvú rybu, spoznávať liečivé bylinky a zbierať huby, starať sa o zvieratká, objavovať banícku históriu a ešte omnoho viac.

A rodičia? Oni si zatiaľ oddýchnu a nechajú sa rozmaznávať v našom wellness, vychutnajú si výnimočné jedlá v reštaurácii, na chvíľu vypnú pri dobrej knihe či drinku v lobby bare alebo sa pridajú k deťom a podelia sa s nimi o zážitky.

Po celom dni plnom zážitkov načerpáte nové sily v niektorej z našich elegantných izieb či v luxusných apartmánoch. Ako strávite nasledujúci deň, to je už len na vás. Nech je vaša predstava akákoľvek, spravíme všetko pre to, aby sme ju splnili.

Veľký dôraz kladieme na prácu s lokálnymi dodávateľmi a s miestnou komunitou, ktorú pomáhame rozvíjať. Vo vlastnej záhradke pestujeme bylinky, z nášho úľa získavame med.

Recepcia je hosťom k dispozícii 24 hodín denne. Check-in je možný v deň začiatku pobytu od 14.00 h. Check-out je v posledný deň pobytu do 10.00 h.

Salamandra resort

Hotel Salamandra je súčasťou väčšieho celku, rezortu, ku ktorému patria aj lyžiarsky svah, multifunkčné ihriská, infraštruktúra pre cyklistov, detské ihrisko a Hornohodrušský tajch. Okrem rodín sme vhodnou destináciou aj na firemné akcie a na obchodné stretnutia, dokážeme pohodlne ubytovať až 130 hostí.

Orientacna_mapa_Rezort_Salamandra hotel

Parkovanie

Pre hostí je k dispozícii dostatok parkovacích miest priamo pred hotelom, z ktorých môžu suchou nohou prejsť až na recepciu. Pre návštevníkov rezortu je pripravené ďalšie veľkokapacitné parkovisko s kapacitou 150 miest, v blízkosti lanovky, len asi 100 metrov od hotela.

Hotel ponúka aj 3 nabíjacie prípojky pre automobily Tesla s výkonom 22 kW. Všetky modely si u nás nabijete zdarma.

Podpora slovenských športovcov

„Sme hrdí, že môžeme podporovať slovenských športovcov na ceste za úspechmi!“ 

Alena Procházková – víťazka v celkovom hodnotení Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach a dvojnásobná držiteľka FIS Krištáľového Glóbusu. Rezort Salamanda a Sliezsky dom vytvorili Alene Procházkovej podmienky na trénovanie, vďaka ktorým dosahuje úspechy! Gratulujeme!

Fotogaléria

Lepšie raz vidieť, ako dvakrát čítať. Pozrite sa, ako to u nás vyzerá, a dajte sa zlákať.

Virtuálna prehliadka

operacny_program_salamandra hotel resort

Výstavba hotela Salamandra bola spolufinancovaná Ministerstvom Hospodárstva cez Operačný program Konkurencieschopnosť a hospodársky rast v období od septembra 2009 do septembra 2012.

Prijímateľ: DODDY spol. s r. o., Zochova 3, 811 03 Bratislava
Názov projektu: RELAX CENTRUM – Hodruša Hámre
Výška poskytnutého príspevku: 5 546 544,83 eur
Riadiaci orgán: Ministerstvo Hospodárstva
Operačný program: Konkurencieschopnosť a hospodársky rast