Lyžovačka a joga v Štiavnických vchoch

Dvojica joga inštruktorov Tami a Braňo budú viesť lekcie jogy zamerané na relax i detoxikáciu organizmu a zároveň na uvoľňujúci strečing po príjemnej lyžovačke. Dáme priestor aj svalom, aby sa uvoľnili a s pomocou dychu spracujeme a prepustíme i nahromadené napätie – fyzické alebo emočné.

V prípade záujmu bude možné sa zúčastniť krátkeho workshopu (max 2. hod) zameraného viac na dychové techniky v joge a úvod do meditácie. Ukážeme si zdravý dychový vzorec, harmonizujeme nervovú sústavu, naučíme sa ovládať autonómny nervový systém, stíšime myseľ.

Pomocou vedomého dychu vieme efektívne pracovať so stresom, napätím, hnevom, či úzkosťou. Benefitom je napr. zlepšenie kvality zdravia a rozvážny postoj k životným situáciám, lepšia pozornosť.

Ako to už býva u Braňa a Tami zvykom, určite pripravia aj nejaké príjemné prekvapenie, ktorým workshop obohatia 🙂

Celý pobyt sa uskutoční v Štiavnických vrchoch v hoteli Salamandra, ktorý je súčasťou väčšieho celku. K rezortu patrí aj lyžiarsky svah, detské ihrisko a Hornohodrušský tajch. V tunajšom lyžiarskom stredisku si môžete vychutnať lyžovanie na stredne náročnej zjazdovke. V stredisku je k dispozícii moderná štvorsedačková lanovka s bublinami, bezkontaktný turniketový systém, moderný zasnežovací systém. Na doplnenie energie Vám poslúži Apresski bar s veľkou terasou, ktorý sa nachádza v blízkosti nástupnej stanice na lanovku.

Z izieb je nádherný výhľad na Štiavnické vrchy alebo na pokojný Hodrušský tajch.

Po aktívnom dni je skvelým záverom návšteva Spa Banensium. V papučkách a v župane k bazénu s ohromujúcim výhľadom na Štiavnické lesy. Ak sa rozhodnete odľahčiť svoje telo o pár toxínov, fínska a parná sauna sú vám dispozícii aj s ochladzovacím vedrom či sprchou. Objednať si naviac môžete masáže alebo rôzne telové procedúry.

Na svoje si samozrejme prídu aj vaše chuťové poháriky. V reštaurácii kladú dôraz na čerstvosť a sezónnosť surovín.