Pump Cup

12. 08. 2017

V spolupráci s BIKE RACING SLOVAKIA sme organizovali nultý ročník pretekov na pumptracku – druhé kolo.
Preteky sú určené pre rôzne vekové kategórie, a tak si na svoje príšli aj najmenšie deti.

V Salamandre si môhli návštevníci zajazdiť na prvom asfaltovom pumptracku na Slovensku a zároveň mali možnosť vyhrať 1. cenu – bicykel značky GIANT.

Počas celého dňa sa dali využiť služby profesionálneho inštruktora, ktorý vás naučil základy zručnosti jazdy na pumptracku. K dispozícii je aj požičovňa bicyklov priamo v areáli Salamandra Resort.

 

O čom je pump track?

Pump track je nový druh športovej zábavy vhodný pre malých aj veľkých. Cieľom je prejsť dráhu bez pedálovania, len pomocou pohybov tela nahor a nadol – tzv. pumpovania. Je to jednoduchý a elegantný šport, ktorý vie byť kondične náročný, ale zároveň veľmi zábavný. Niekto sa do toho dostane okamžite, iní musia chvíľu trénovať, nakoniec si však všetci odnášajú skvelé zážitky.

Pohybové zručnosti získané na pumptracku následne všetci zužitkujú na našom Flow-traile HELLIGON, pretože: čo sa na pumptracku naučíš v lese akoby si našiel!

HELLIGON je 2 km dlhý lesný pumptrack z kopca, ktorý je navrhnutý tak, aby ho zvládol i začínajúci biker, ale so zvyšujúcou sa rýchlosťou zároveň ponúka množstvo zábavy aj pre pokročilých jazdcov. Presne ako pumptrack!

Sobota bola v znamení pretekov a v spolupráci s BIKE RACING SLOVAKIA sa uskutočnilo 1. kolo seriálu pumptrackových pretekov PUMP CUP 2017. Takmer 50 jazdcov vo veku od 2 do 44 rokov si meralo sily na PUMPTRACKU SALAMANDRA.