Pump Cup

08. 07. 2017

V Salamandre sa počas druhého prázdninového víkendu bajkovalo, trénovalo a pretekalo!

SALAMANDRA RESORT, ako prvé miesto na Slovensku, priniesla pre svojich návštevníkov možnosť zajazdiť si na unikátnej pumptrackovej dráhe s asfaltovým povrchom. Našim klientom sa snažíme ponúkať neustále nové služby, a preto všetci hoteloví hostia mali možnosť zúčastniť sa ZDARMA víkendového SUMMER BIKE CAMPu pod vedením profesionálnych bike inštruktorov, alebo si v sobotu zapretekať na 1. kole PUMP CUPu.

Pumptrack je špeciálna dráha plná vĺn a klopených zákrut, na ktorej sa jazdi bez pedálovania iba pohybom a zmenou ťažiska na bicykli, kolobežke, korčuliach alebo skateboarde.

Práve pumptrack, okrem množstva zábavy, ponúka jazdcom možnosť zlepšiť si svoje pohybové zručnosti na bicykli veľmi efektívnym spôsobom. Úplní začiatočníci začínajú svoj tréning na parkovisku na špeciálne navrhnutých drevených prekážkach, aby si v krátkom čase mohli vyskúšať svoju prvú jazdu na Pumptracku.

Pohybové zručnosti získané na pumptracku následne všetci zužitkujú na našom Flow-traile HELLIGON, pretože: čo sa na pumptracku naučíš v lese akoby si našiel!

HELLIGON je 2 km dlhý lesný pumptrack z kopca, ktorý je navrhnutý tak, aby ho zvládol i začínajúci biker, ale so zvyšujúcou sa rýchlosťou zároveň ponúka množstvo zábavy aj pre pokročilých jazdcov. Presne ako pumptrack!

Sobota bola v znamení pretekov a v spolupráci s BIKE RACING SLOVAKIA sa uskutočnilo 1. kolo seriálu pumptrackových pretekov PUMP CUP 2017. Takmer 50 jazdcov vo veku od 2 do 44 rokov si meralo sily na PUMPTRACKU SALAMANDRA.

Pre všetkých, ktorí zmeškali príležitosť zúčastniť sa SUMMER BIKE CAMPU a pretekov PUMP CUP, máme dobrú správu. Ďalšie kolo pretekov na pumptracku SALAMANDRA sa opäť uskutoční 12. Augusta 2017 a počas tohto víkendu budete môcť využiť služby bike inštruktorov.