Atrakcie

Terra Permonia

Terra Permonia je tvorivou dielňou, miestom oddychu, zábavy, učenia a poznávania pre deti aj pre ich rodičov. Deti sa tam učia hravou formou pracovať s rôznymi technickými zariadeniami, pília, orezávajú, farbia, režú, ohýbajú, vŕtajú, zvárajú a používajú rôzne materiály, menšie deti poteší aj model železnice. Zahrať sa tiež môžu s kockami LEGO. Navyše všetko vyrobené v Terra Permonia si deti môžu odniesť, takže sa môžete tešiť na originálny darček a na množstvo krásnych spomienok.

Vzdialenosť z hotela: 10 km, cca 20 min.

Škola v múzeu

Pre všetkých nadšencov histórie a prírody je tu zaujímavý projekt Slovenského banského múzea v Banskej Štiavnici s názvom Škola v múzeu. Deti môžu na vlastnej koži vyskúšať rôzne aktivity spojené s baníctvom, aby si vedeli lepšie predstaviť život v minulosti.

Vzdialenosť z hotela: 10 km, cca 20 min.

Dielnička v Kammerhofe

Po celé leto si malé aj veľké deti môžu precvičiť kreativitu a zručnosti v dielničke na Kammerhofskej ulici v Banskej Štiavnici. Vyskúšať si budú môcť maľovanie na hodváb, prácu s hlinou, batikovanie či kaligrafiu, ale aj praktickejšie zručnosti, akými sú pečenie chleba, drôtovanie, pletenie košíkov či ryžovanie zlata. O nové zážitky a o nezabudnuteľné okamihy nebude núdza.

Vzdialenosť z hotela: 10 km, cca 15 min.

Vilabela

Ako už meno napovedá, môžete očakávať pokojné a malebné miesto, plné prekvapení a tajomstiev, ktoré čakajú, kým ich objavíte. Možno sa ukrývajú v jednej z izieb bývalého hospodárskeho statku, možno v záhrade okolo a možno ich objavíte priamo vo vlastných rukách v jednej z kreatívnych dielní. Je to totiž miesto pre deti a rodičov, žiakov, učiteľov a pre všetky tvorivé bytosti. A keď sa unavíte, môžete si oddýchnuť v saune, vo wellness, pohrať sa so zvieratkami či ponúknuť sa niečím priamo z hriadky.

Vzdialenosť z hotela: 14 km, cca 20 min.

Ranč Gazdáčik

V čarokrásnej magickej prírode Chránenej krajinnej oblasti Štiavnické vrchy, na rodinnej farme Gazdáčik v lone čistej prírody, môžete zažiť výnimočné príbehy. Všetko tvorivo-hravo a zdravo. Lesy, lúky a zvieratká čakajú na šikovné deti, ktoré spolu s nimi pomôžu robiť svet krajším a popritom sa všeličo nové naučia.

Vzdialenosť z hotela: 17 km, cca 25 min.

Lunterov ranč

Lunterov ranč nájdete v rekreačnej oblasti Kráľová len 8 km od Zvolena, obklopený pohorím Javorie. Príroda v okolí Kráľovej je ideálna na krásne vychádzky na koni, ktoré si do sýtosti užijú deti aj dospelí. Okrem toho je pripravených aj množstvo ďalších aktivít, hojdačky, lezecká stena, futbalové ihrisko, lukostreľba, streľba zo vzduchovky a veľa ďalších. Dospelí si môžu medzitým opekať, grilovať, ba dokonca variť guláš v požičanom kotlíku.

Vzdialenosť z hotela: 45 km, cca 50 min.

Zveropark

Existuje miesto, kde je príroda a láska k nej ešte stále na prvom mieste. Navštívte Zveropark a objavíte presne také miesto – a omnoho viac. Zurčiaci vodopád, jazero plné rýb, lúku ako stvorenú na piknik – aby sme vymenovali pár na začiatok. Tam rýchlo zabudnete na každodenný zhon aj na všetky mobily a tablety a zažijete nádherný pocit spätosti s prírodou.

Vzdialenosť z hotela: 20 km, cca 25 min.

Monster kolobežky

Jazdu na kolobežke pozná každý, ale na túto len tak nezabudnete. Požičajte si špeciálne terénne Monster kolobežky, ktoré si poradia aj s jazdou po lese a na nespevnenom teréne – pretože práve tadiaľ povedie vaša jazda – a zažite Štiavnické vrchy tak ako nikdy predtým. Adrenalín aj zábava sú zaručené.

Vzdialenosť z hotela: 27 km, cca 30 min.

Mysterium Bojnice

Vyskúšajte zábavno-logickú hru pre celú rodinu. Dostanete sa do tematicky zariadenej miestnosti s hádankami a s tajnými skrýšami, ktoré musíte postupne nachádzať a riešiť. Na objavenie kľúčov k tajným skrinkám, pochopenie symbolov a na rozlúštenie hry máte hodinu, takže vám ostane ešte dosť času na návštevu a prehliadku Bojníc.

Vzdialenosť z hotela: 70 km, cca 70 min.